KOŁO LOGISTYCZNE "LOGIKOS"

w ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH

MENU
Strona Główna
Wydarzenia
Olimpiada Logistyczna
Przedmioty zawodowe
Dalsza edukacja
Zadania powtórzeniowe
Słowniczek
Galeria
Przydatne adresy
O nas
Kontakt

WYDARZENIA  

Wizyta studyjna w Wyższej Szkole Logistyki i w DHL Express w Poznaniu - 10.06.2009

W dniu 10 czerwca 2009 roku uczniowie klasy I G kierunku technik spedytor oraz klasy I F kierunku technik logistyk wraz z opiekunami: Panem Sławomirem Kruszelnickim, Panem Piotrem Skalskim oraz Panem Hubertem Pukiem wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Poznania. W trakcie, której uczestniczyliśmy w wykładzie przeprowadzonym w ramach spotkań
i warsztatów Logmeeting przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu oraz zwiedziliśmy przedsiębiorstwo DHL Express w Głuchowie.

Wykład poprowadził dyrektor generalny firmy ProLogis na Europę Środkowo – Wschodnią Pan Ben Bannatyne. Spotkanie prowadzone było
w języku angielskim, dlatego wszyscy zgromadzeni na sali otrzymali urządzenia do tłumaczenia symultanicznego. Tematem przewodnim wykładu było pytanie: „Kryzys czy stagnacja? Obecna sytuacja na rynku deweloperów powierzchni magazynowych”.

Pan Ben Bannatyne przedstawił, w jaki sposób prosperuje jego firma, warto odnotować, iż firma ProLogis jest największym na świecie właścicielem, zarządcą i deweloperem obiektów magazynowych. Po zakończeniu wystąpienia głównego chętnie udzielił odpowiedzi na pytania zadawane przez uczestników spotkania.

Po wykładzie uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze strukturą działania Wyższej Szkoły Logistyki, z którą zapoznał nas rzecznik prasowy tej uczelni – Pan Wojciech Zalewski. Mieliśmy również możliwość zwiedzenia szkoły.

Po wizycie w WSL udaliśmy się do Głuchowa, gdzie zwiedziliśmy przedsiębiorstwo DHL Express świadczące usługi przewozowo – kurierskie. Kierownik ds. Operacji w HUB przedstawił nam strukturę działania firmy oraz zaprezentował, w jaki sposób przesyłki są przyjmowane, sortowane i wysyłane do odbiorców. Opowiedział o najdziwniejszych przesyłkach, jakie zostały nadane przedsiębiorstwu. Na koniec mieliśmy możliwość zadania kilku pytań. Po zakończeniu wizyty udaliśmy się w drogę powrotną do Zielonej Góry.

Wyjazd ten był dla nas możliwością poszerzenia wiedzy zdobytej na przedmiotach zawodowych. Zobaczyliśmy w praktyce jak wykorzystywana jest wiedza logistyczna, którą pozyskujemy na zajęciach lekcyjnych. Dowiedzieliśmy się, jakie zastosowanie ma logistyka w praktyce. Była to dla nas pierwsza okazja zapoznania się z praktyczną stroną naszego przyszłego zawodu.

  Mirella Gierwatowska

galeria

 

LINKI
 

Copyright by TY | Sliffka