KOŁO LOGISTYCZNE "LOGIKOS"

w ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH

MENU
Strona Główna
Wydarzenia
Olimpiada Logistyczna
Przedmioty zawodowe
Dalsza edukacja
Zadania powtórzeniowe
Słowniczek
Galeria
Przydatne adresy
O nas
Kontakt

WYDARZENIA  

III Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna - 22.10.2010

W czwartek 22 października 2010 r. w świetlicy szkolnej odbył się etap szkolny III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 

Na uczniów czekał test jednokrotnego wyboru, złożony z 40 pytań z zakresu szeroko pojętej logistyki. Na jego rozwiązanie mieli godzinę. Uczniowie musieli wykazać się między innymi znajomością aspektów zaopatrzenia, magazynowania, dystrybucji i systemów informatycznych. W teście pojawiły się również pytania o regułę optimum Pareto, amortyzację, zasadę kolejności wydawania z magazynu FEFO zmniejszającą ryzyko oraz definicję magazynu przelotowego.
Pytania nie były proste, gdyż opracowane zostały przez Komitet Naukowy, złożony z grona wybitnych wykładowców akademickich. Ponadto błędne odpowiedzi „nagradzane” były punktami ujemnymi. 
W ogólnopolskich zmaganiach wzięło udział 4673 uczestników, do II etapu zakwalifikowało się 613 zawodników.

W naszej szkole do Olimpiady przystąpiło 34 uczniów kształcących się w zawodach: technik logistyk i technik spedytor. 
Miło nam poinformować, że do etapu okręgowego (10 grudnia 2010 roku) zakwalifikowało się sześciu uczniów: Mirella Gierwatowska, Tomasz Knopf, Hubert Kowal, Katarzyna Pejs, Maciej Pelczyński z klasy III FL oraz Aneta Marszałek z klasy II FL. Gratulujemy.

Organizatorem olimpiady jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat Honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Infrastruktury. 

Komisja przedmiotów logistycznych i spedycyjnych

 

 

LINKI
 

Copyright by TY | Sliffka