KOŁO LOGISTYCZNE "LOGIKOS"

w ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH

MENU
Strona Główna
Wydarzenia
Olimpiada Logistyczna
Przedmioty zawodowe
Dalsza edukacja
Zadania powtórzeniowe
Słowniczek
Galeria
Przydatne adresy
O nas
Kontakt

WYDARZENIA  

Wizyta Logistyków w Laboratorium RFID 27.05.2010r.

 

Dnia 27.05.2010 roku uczniowie pierwszych klas logistycznych udali się na wycieczkę przedmiotową, gdzie mieli okazję zobaczyć jedyne w Polsce Krajowe Laboratorium RFID, znajdujące się w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

Budzącym chyba najwięcej radości elementem tej wycieczki przedmiotowej, była sama podróż. Na miejsce dostaliśmy się pociągiem. Pogoda zapowiadała się wspaniale, więc do celu dotarliśmy w pozytywnych nastrojach.

Pierwszym punktem programu był wykład prof. Ireneusza Fechnera na temat, „Co to jest logistyka?”, na którym została nam wyjaśniona rola pracowników rynku TSL. Za pomocą prezentacji pokazano, dlaczego wykonywane przez nich zadania są tak istotne. Przekonaliśmy się także, że w naszym kraju istnieje dość spore zapotrzebowanie na logistyków oraz spedytorów, co utwierdziło nas o słuszności wybranego kierunku kształcenia.

Kolejny wykład przeprowadził rzecznik WSL Pan Wojciech Zalewski. Jego celem było przedstawienie oferty edukacyjnej Wyższej Szkoły Logistyki. Pan Zalewski pokazał nam film z II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej i zachęcił do uczestnictwa w kolejnej edycji. Motywacją do wzięcia udziału są cenne nagrody. Na zakończenie czekał na nas mały poczęstunek.

Ostatnim, i zarazem najważniejszym punktem programu, było zwiedzenie Krajowego Laboratorium RFID, gdzie jeden z jego pracowników wyjaśnił nam istotę działania radiowego przekazu informacji. Następnie zobaczyliśmy praktyczną stronę wykorzystania metody RFID w przykładowej symulacji.

Do Zielonej Góry wróciliśmy z poczuciem, że czas spędzony w Poznaniu z pewnością nie był czasem straconym. Zachęcamy przyszłe pierwsze klasy do brania udziału w podobnych wycieczkach przedmiotowych, bo naprawdę warto!

 

Magda Bańkowska I FL

 

 

 

galeria

 

LINKI
 

Copyright by TY | Sliffka