KOŁO LOGISTYCZNE "LOGIKOS"

w ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH

MENU
Strona Główna
Wydarzenia
Olimpiada Logistyczna
Przedmioty zawodowe
Dalsza edukacja
Zadania powtórzeniowe
Słowniczek
Galeria
Przydatne adresy
O nas
Kontakt

WYDARZENIA  

Konferencja "Logistyka w sporcie" 

Poznań - 19.11.2009

W dniu 19 listopada 2009r. uczniowie klasy 2 GS kierunku technik spedytor oraz uczniowie klasy 2 FL kierunku technik logistyk wraz z opiekunami: Panem Sławomirem Kruszelnickim oraz Panem Piotrem Skalskim, wzięli udział w III OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI „LOGISTYKA W SPORCIE” zorganizowanej przez Uczelniany Klub Kibica Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Spotkanie poświęcone było zastosowaniu rozwiązań logistycznych w sporcie.

Wśród prelegentów znalazły się między innymi takie osobistości jak: Piotr Reiss i Tomasz Magdziarz, piłkarze z K.S. Warta Poznań, Katarzyna Dydek z INEA AZS Poznań oraz kajakarka Ewa Bresińska i kanadyjkarz Tomasz Kaczor z K.S. Warta Poznań. Dzięki nim uczestnicy Konferencji mogli spojrzeć na sport już nie tylko od strony kibica, ale także jako zawodnik, organizator, trener czy sponsor.

Podczas konferencji zaprezentowany został stan przygotowań Polski do Euro 2012 nie tylko pod kątem budowy nowoczesnych stadionów, ale również z punktu widzenia infrastruktury logistycznej liniowej i punktowej m.in. dworców, dróg krajowych, autostrad oraz bazy hotelarskiej. 

Piotr Reiss i Tomasz Magdziarz opowiedzieli o swojej karierze zawodowej, o wykorzystaniu rozważań logistycznych w piłce nożnej oraz o tym jak wygląda życie piłkarza po meczu. Goście odpowiedzieli na liczne pytania związane nie tylko z logistyką w K.S. Warta Poznań, ale także z ich karierą zawodową. Po uzyskaniu odpowiedzi na wszystkie pytania uczestnicy konferencji mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z piłkarzami.

Kajakarka Ewa Bresińska i kanadyjkarz Tomasz Kaczor opowiedzieli o logistyce w kajakarstwie. Przedstawili harmonogram roczny makro i mikrocykli: treningów klubowych, zgrupowań kadry narodowej, odnów biologicznych itp. w swojej dziedzinie sportu.

Menedżer Jakub Lewandowski z Akademii Futsal Club Pniewy w swoim wystąpieniu zaprezentował różnice pomiędzy piłką nożną a futsalem. Przedstawił zasady gry w futsal oraz rozwiązania logistyczne stosowane w tej dziedzinie sportu.

Kluby powinny mieć porządną stronę internetową, na nich prowadzić na przykład ciekawe konkursy z nagrodami, forum czy sprzedaż biletów. Mogą zaproponować swoim kibicom konta pocztowe, własną telefonie komórkową, telewizję i radio. Kluby powinny również prowadzić bazę danych o kibicach, programy lojalnościowe, e-sklepy z gadżetami. Dzięki temu, kibice zyskają większe poczucie, że funkcjonują w konkretnej społeczności i zaczną  jeszcze bardziej identyfikować się z klubem. Klub natomiast, może lepiej zrozumieć, a następnie spełniać potrzeby swoich kibiców – doradzał Michał Pajdak z Instytutu Logistyki i Magazynowania ukazując wiele ciekawych nowinek technologicznych.

Katarzyna Dydek opowiedziała o zastosowaniu logistyki w koszykówce na przykładzie zarówno swojej kariery jak i kariery swojej siostry – Małgorzaty Dydek. Opowiedziała kilka ciekawych i wesołych historii związanych z dziedziną sportu, którą uprawia.

Ostatnim punktem konferencji było wystąpienie Pana Arkadiusza Żmudzińskiego (twórcy strategii marketingowej dla klubu piłkarskiego „Górnik” Zabrze), który przeprowadził prelekcję dotyczącą elementów logi(sty)cznych w kreowaniu marki eventu sportowego.

Na konferencji poruszonych zostało wiele interesujących tematów związanych zarówno
z logistyką jak i sportem. Uświadomiliśmy sobie jak ważną rolę w sporcie odgrywa logistyka.

Mirella Gierwatowska II FL

GALERIA

 

LINKI
 

Copyright by TY | Sliffka