KOŁO LOGISTYCZNE "LOGIKOS"

w ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH

MENU

Strona Główna
Wydarzenia
Olimpiada Logistyczna
Przedmioty zawodowe
Dalsza edukacja
Zadania powtórzeniowe
Słowniczek
Galeria
Przydatne adresy
O nas
Kontakt

WYDARZENIA

IY Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna - 21.10.2011 – etap szkolny

 

Ponad 6 tysięcy uczniów wzięło udział w I etapie IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Zawody odbyły się 21 października 2011r. w 186 szkołach ponadgimnazjalnych w całym kraju. Organizatorem przedsięwzięcia jest jak co roku Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat Honorowy nad konkursem objęło m.in. Ministerstwo Infrastruktury.

 

Olimpiada odbywa się w trzech etapach:

- 21 października 2011r. – I etap – test jednokrotnego wyboru, zawody rozgrywane w szkołach

- 9 grudnia 2011r. – II etap – test wielokrotnego wyboru, zawody organizowane w okręgach

- 16 marca 2011r. – III etap – FINAŁ – zadania problemowe, zawody organizowane w siedzibie organizatora – Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu

 

I etap olimpiady rozpoczął się punktualnie o godzinie 9:00 we wszystkich 186 szkołach zgłoszonych do udziału w tegorocznych zmaganiach. Rotacja, wąskie gardło czy transport intermodalny, między innymi z takimi zagadnieniami zmierzyli się uczestnicy I etapu IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Przez 60 minut rozwiązywali oni test jednokrotnego wyboru, składający się z 40 pytań.

 

Wśród uczestników Olimpiady nie mogło zabraknąć uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych z Zielonej Góry. W tym roku do etapu szkolnego przystąpiło łącznie 55 uczniów z klas technikum logistycznego i technikum spedycyjnego.  Miło nam poinformować, że do etapu okręgowego zakwalifikowało się 9 uczniów. Jest to najlepszy wynik spośród wszystkich 11 zgłoszonych szkół w województwie lubuskim.

Uczniowie, którzy się zakwalifikowali (kolejność zgodna z ilością zdobytych punktów):

1)     Tomasz Knopf – 4FL

2)     Hubert Kowal – 4 FL

3)     Michał Szymczak – 3 FL

4)     Katarzyna Pejs – 4 FL

5)     Dominik Sidoruk – 3 GL

6)     Mirella Gierwatowska – 4 FL

7)     Jagoda Brykowicz – 3 GL

8)     Maciej Hassa – 3 FL

9)     Michał Świtalski – 4 FL

 

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA W DALSZYCH ETAPACH!!!

 

Komisja przedmiotów logistycznych i spedycyjnych

 

 

 

SPONSORZY IV OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ

Partnerami merytorycznymi olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Patronat nad IV edycją przedsięwzięcia, której w tym roku temat przewodni to „Opakowania w systemach logistycznych” jest Polska Izba Opakowań.

 

Przedsięwzięcie sponsorują firmy: Agrobex, Volkswagen Poznań, DPD, Panopa, Dachser, Timocom (Sponsoring Złoty), Still, JAS FBG, Jeronimo Martins (Sponsoring Srebrny).

 

Patronat medialny objęły: „Głos Wielkopolski”, „TSL Biznes”, „Warehouse Monitor”, „Polska Gazeta Transportowa”, Czasopismo „Logistyka” „Top Logistyk”, „Logistyka a Jakość”, „Trasport i Spedycja”, „Nowoczesny Magazyn”, „Gazeta Szkolna”, Pracujwlogistyce.pl, Forumtransportu.pl, Etransport.pl, Uczelnie.net, Edukacja.net, Studenci.net, Spedycje.pl, dlaStudenta.pl, Studentnews.pl, DobraLogistyka.pl, Logistyka.net.pl oraz Radio Planeta.fm.

 

 

 

 

 

galeria

 

LINKI

 

Copyright by TY | Sliffka